o mnie

O gustach się nie dyskutuje, ale mój jest materiałem na pracę doktorską z rycia bani.

Sceptyczka ze zbyt dużą dawką cynizmu i fatalizmu. Romantyczka niewierząca w zespół zaburzeń psychicznych zwanych miłością. Czasem myli złośliwość ze szczerością (w 50% w dobrej wierze. Kocha magazynować wiedzę pozornie bezużyteczną. I zwyczajnie dowiadywać się nowych rzeczy, co okazuje się dość sporą wadą, gdy przychodzi do określania życiowych celi. Zamierza skończyć mniej lub bardziej użyteczne studia, by później oddać się karierze pisarskiej. Oczywiście, gdy już ktoś odkryje pigułki z esencją cierpliwości i nieporzucania tekstów po 50 stronach.

Czyta rzeczy bardzo różne. W teorii głównie fantastykę, a szczególnie twarde science fiction bądź baśniowe i/lub humorystyczne urban fantasy. W praktyce nie pogardzi dobrą pozycją mającą poszerzyć jej wiedzę oraz powieścią historyczną. Miłośniczka wieku XIX, a w szczególności jego drugiej połowy. Plus epoki edwardiańskiej i dwudziestolecia międzywojennego. Z tych okresów łyka wszystko, od klasyki tamtych czasów, przez opracowania historyczne po steampunk i inne powieścidła (najchętniej kryminały) :) Przeraża ją wyłącznie romans wiktoriański.

Prywatnie uczennica drugiej klasy liceum, która jako prawdziwy mat-fiz nigdy nie rozstaje się z kalkulatorem. No i aktualnie czytaną książką.

O ewentualny kontakt proszę na adres mailowy: marrrta1999@gmail.com

Nie podejmuję się stałych współprac recenzenckich, ale dotąd zaufali mi: