niedziela, 30 listopada 2014

MIĘDZY NOWOŚCIAMI - grudzień 2014

Wow... Nie sądziłam, że w grudniu będzie tak źle. Już latem znalazłam więcej wartościowych premier... Serio nie widzę w tym logiki. Rozumiem, że w drugiej połowie miesiąca wydawnictwa mogą być częściowo nieczynne, ale za to w pierwszej przydałoby się wydać jak najwięcej i zareklamować jako "najlepszy prezent na święta"... Ale to tylko moje zdanie.


Andrzej Ziemiański "Pomnik Cesarzowej Achai #4"
3 grudnia

Intryga, wojna, i niepowtarzalny świat wykreowany przez Andrzeja Ziemiańskiego powracają! Ponad pół miliona fanów cesarzowej Achai doczekało się siódmej odsłony kultowego uniwersum. 

Co czeka władcę?
Zwycięstwo czy śmierć?

Imperium musi trwać
Imperium musi trwać 

Tak strasznie chcę przeczytać, tak strasznie mam ochotę... A tu tom trzeci zaczął już zimować na biurku -_-


Hugh Howey "Zmiana"
5 grudnia

Ponownie przenosimy się w czasy, gdy ludzkość zmuszona jest zejść głęboko pod ziemię. Zmiana to drugi tom bestsellerowej trylogii Silos, dzięki której nieznany autor, publikujący na własny rachunek, stał się światową gwiazdą literatury science fiction. Hugh Howey roztacza przed czytelnikami fascynującą, mroczną wizję przyszłości. Najpierw podróżujemy w nie tak odległe czasy połowy XXI wieku. Świat wydaje się jeszcze podobny do naszego. Jednak zmiana jest nieuchronna. Na razie jedynie garstka wpływowych ludzi wie, co nas czeka. I stara się przygotować do nadchodzących wydarzeń. Już niedługo rozpocznie się nowy etap w dziejach ludzkości. Powstają właśnie gigantyczne podziemne silosy, w których będzie można przetrwać apokalipsę...

Mam chętkę na pierwszą część, więc nie mogło zabraknąć tutaj tej pozycji :)


Oliver Bowden "Assassin's Creed. Pojednanie"
3 grudnia

Rok 1789: nad wspaniałym Paryżem wschodzi świt Rewolucji Francuskiej. Bruk ulic spływa krwią, lud powstaje przeciwko uciskowi arystokracji. Ale rewolucyjna sprawiedliwość ma wysoką cenę…

W czasach największej przepaści między bogatymi i biednymi, kiedy kraj rozdzierają wewnętrzne napięcia, młody mężczyzna i młoda kobieta walczą, by pomścić wszystko, co stracili. 

Arno i Élise zostają wkrótce wciągnięci w odwieczną wojnę Asasynów z Templariuszami – w świat pełen niebezpieczeństw straszniejszych, niż mogli sobie wyobrazić.

A pierwszy tom cierpliwie czeka na swoją kolej...


Nigel Bryant "Folwark Zwierzęcy - Reaktywacja"
11 grudnia

Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre zwierzęta są równiejsze od innych, a najrówniejsze są świnie.

Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim.

Tak kończy się słynny Folwark zwierzęcy George’a Orwella. Co jednak nastąpiło później, gdy nadeszła Wielka Nawałnica? Jak rozwijała się ideologia animalizmu? Czy knury utrzymały władzę? Czy zwierzęta zbuntowały się w końcu przeciw swoim ciemiężycielom?

Oto fascynujący dalszy ciąg Folwarku. 

• Tajni współpracownicy, teczki, inwigilacja, agentura i podsłuch 
• Koci oligarchowie i ich ciemne machinacje
• Rozgrywki partyjne i walki frakcyjne wśród wieprzy

Wszelkie podobieństwo do rzeczywistych faktów i wydarzeń jest nieprzypadkowe.

Raczej w roli ciekawostki...


Rick Riordan "Greccy bogowie według Percy'ego Jacksona"
17 grudnia


Kto lepiej niż współczesny heros opowie o pochodzeniu bogów olimpijskich? W tym ilustrowanym zbiorze opowieści Percy Jackson przedstawia spojrzenie od środka, pełne osobistego zaangażowania.

Pewien wydawca w Nowym Jorku poprosił mnie o spisanie tego, co wiem o greckich bogach, ale ja byłem ostrożny: – Nie moglibyśmy napisać o tym anonimowo? W sumie nie chciałbym znów wkurzyć Olimpijczyków…
Gdyby jednak wiedza o greckich bogach miała kiedyś pomóc wam przeżyć spotkanie z nimi, jeśli się przed wami pojawią, to może spisanie tego wszystkiego będzie moim dobrym uczynkiem tygodnia.

Tak zaczynają się Greccy bogowie według Percy’ego Jacksona, książka, w której syn Posejdona dodaje do klasycznych opowieści własną magię – oraz sarkastyczne uwagi. Wyjaśnia, jak został stworzony świat, a następnie przekazuje czytelnikom osobistą opowieść o tym, kto jest kim wśród starożytnych, od Apollina po Zeusa. Percy nie cofa się przed niczym. „Jeśli macie ochotę na mnóstwo kłamstw, kradzieży, ciosów w plecy i kanibalizmu, to czytajcie dalej, bo właśnie tego jest mnóstwo w Złotym Wieku”.

Bardzo fajnie, pewnie przeczytam, ale może autor wziąłby się za coś nowego i oryginalnego?


Marre6 komentarzy: