czwartek, 5 marca 2015

MIĘDZY NOWOŚCIAMI - marzec 2015

W tym miesiącu nieco spóźnione, ale są! Oto najciekawiej zapowiadające się premiery marca!


Futu.re
Dmitry Glukhovsky
5 marca


Co bym robił przez życie wieczne?

Już za naszego życia zostaną dokonane odkrycia, które pozwolę ludziom pozostać wiecznie młodym. Nie będzie już śmierci. Nasze dzieci nigdy nie umrą.

Witaj w przyszłości. W świecie zamieszkałym przez wiecznie młodych, doskonale zdrowych, szczęśliwych ludzi.

Moriarty
Anthony Horowitz
3 marca


"Sherlock Holmes nie żyje. Zapada mrok” Stało się! W pamiętnym starciu nad wodospadem Reichenbach przepadli Sherlock Holmes i jego arcywróg, profesor James Moriarty. Policjanci ze Scotland Yardu opłakują największego z detektywów, a przestępcza brać Londynu tęskni za swym hersztem - zwłaszcza że na horyzoncie pojawia się nowa, brutalna siła zza oceanu, gotowa przejąć kontrolę nad półświatkiem: gang Clarence’a Devereux. Śledczy Frederick Chase z Agencji Detektywistycznej Pinkertona, który podąża jego tropem, znajduje sprzymierzeńca w osobie inspektora Athelneya Jonesa, gorliwego naśladowcy samego Holmesa. Wkrótce jednak zaczną ginąć ludzie, a gra pozorów, w którą uwikłają się bohaterowie, doprowadzi ich do zaskakującego finału.


Dziewczyny Wyklęte
Szymon Nowak
2 marca


Były piękne, młode. Kochały swoich chłopców, narzeczonych i mężów – ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. Trwały przy nich aż do końca. KOCHAŁY TEŻ POLSKĘ. I O NIĄ WRAZ Z NIMI WALCZYŁY. Często z bronią w ręku, ale także przenosząc meldunki, opatrując rany, organizując kryjówki i zaplecze. Prowadząc działalność konspiracyjną. A gdy stało się jasne, że CHWILOWO PRZEGRALI – służąc słowem otuchy, tym nielicznym, którzy przetrwali...

Pierwsza na naszym rynku książka o dziewczynach z antykomunistycznego podziemia – o tych bardzo znanych i niemal zupełnie zapomnianych. O tych, które nie zawahały się, by oddać krajowi swą młodość, a niejednokrotnie i życie.

Oto szesnaście porywających opowieści o walce, dramatycznych wyborach, ucieczkach, upokorzeniach i więziennej wegetacji. Są to jednocześnie opowieści o MIŁOŚCI I NIENAWIŚCI, O ŻYCIU I O ŚMIERCI...

Ich indywidualne losy to tragiczna, lecz zarazem piękna część polskiej historii...


Posłaniec
Lois Lowry
18 marca


Akcje „Posłańca” skupia się na historii Matta, który pewnego dnia wyrusza w podróż przez zdradziecki las ze swoją jedyną bronią, mocą, którą niespodziewanie u siebie odkrywa.


Will Grayson, Will Grayson
John Green + David Levithan
4 marca


Pewnego zimnego wieczoru w Chicago przecinają się ścieżki dwóch Willów Graysonów. Nazywają się tak samo, ale do tej chwili żyli w zupełnie różnych światach. Teraz ich życie rusza w całkiem nowym i nieoczekiwanym kierunku. Po drodze jest miejsce na przyjaźń i miłość, muzykę i futbol, a emocjonalna plątanina znajduje kulminację w najbardziej szalonym i spektakularnym musicalu, jaki kiedykolwiek wystawiono na deskach licealnych scen.


Talon
Julie Kagawa
18 marca


Oznaczam ku przestrodze. Dwa pierwsze tomy "Żelaznego Dworu" tejże autorki były jednymi z najgorszych, a z pewnością najbardziej grafomańskich, książek w moim dorobku. Talon zapowiada się równie ciekawie, co znaczy że prawdopodobnie będzie takim samym rozczarowaniem.

Marre

4 komentarze:

 1. Bardzo chciałabym poznać "Dziewczyny wyklęte" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziewczyny wyklęte kuszą. :)
  ps. Zapraszam na konkurs, przepraszam za pierwszy spamik w mojej karierze :D http://getatimewithbooks.blogspot.com/2015/03/konkurs.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwszy mały spamik można jeszcze wybaczyć ;D

   Usuń